Naujasis VW Polo vilios moderniu dizainu, taupiais varikliais ir naujomis technologijomis

2014-02-03

Gamintojo nuotrauka
Naujasis VW Polo vilios moderniu dizainu, taupiais varikliais ir naujomis technologijomis

Netrukus debiutuosiantis naujausios kartos Volkswagen Polo daugeliu atžvilgių pranoks pirmtaką. Visi jo nauji varikliai atitiks griežtus EU-6 ekologinius reikalavimus ir bus net 21% ekonomiškesni, vairuotojui talkins daugybė modernių elektroninių pagalbininkų. Be to gamintojai numatė galimybę į šį mažosios klasės modelį montuoti kai kurias aukštesnės klasės automobiliams būdingas pramogų, komforto ir net sportinio vairavimo sistemas.

Naujojo VW Polo variklių asortimente nėra nei vieno anksčiau sukurto agregato. Visi siūlomi varikliai – tik naujausios laidos. Jų konstrukcijoje pritaikyti pažangiausi pastaraisiais metais atrasti inžineriniai sprendimai. Visi varikliai pasižymi padidintu dinamiškumu bei sumažintomis degalų sąnaudomis ir aplinkos tarša. Visi jie atitinka šiuo metu griežčiausius EU-6 ekologinius reikalavimus,

Taupiausia versija - Polo TDI BlueMotion, kurios vidutinės degalų sąnaudos – tik 3,2 l dyzelino 100 km kelio, o CO2 emisija – tik 82 g/km. Su šiuo varikliu naujasis Polo bus vienas ekonomiškiausių pasaulyje.

Kitas įdomus variklis – rudenį asortimentą papildysiantis Polo TSI BlueMotion, naudosiantis vidutiniškai tik 4,1 l benzino 100 km kelio ir į aplinką išmetantis tik 94 g/km CO2. Tai bus pirmasis Volkswagen benzininis variklis su išskirtine BlueMotion žyma.

Aukščiausios klasės saugumas ir komfortas

Volkswagen Polo komplektacijos sąraše gausu aukštesnės klasės automobiliams būdingų pramogų, komforto ir net sportinio vairavimo sistemų. Naujasis VW Polo bus vienas pirmųjų mažosios klasės automobilių, komplektuojamų su LED žibintais. Diodiniai apšvietimo elementai į VW Polo žibintų blokus bus pradėti montuoti nuo šių metų rudens. Prasidėjus masinei gamybai, bazinės komplektacijos, t.y., Polo Trendline bus komplektuojami K7 technologijos žibintais. Comfortline ir aukštesnės komplektacijos VW Polo kelią švies H7 technologijos žibintai.

Naujoviškos konstrukcijos elektromechaninis vairo stiprintuvas užtikrina pagerintą automobilio valdomumą ir efektyvius naujus vairavimo pagalbininkus.  Papildomai galima užsisakyti mažojoje automobilių klasėje iki šiol nematytą Sport Select sistemą, vienu mygtuko paspaudimu reguliuojančią pakabos standumą ir priderinančią daugelį kitų automobilio parametrų prie eismo sąlygų arba vairuotojo pasirinkto vairavimo stiliaus. Viena pagrindinių šios sistemos dalių – elektra valdomi amortizatoriai. Tai irgi visiška naujovė mažojoje automobilių klasėje. Ne vieną pagalbinę sistemą ar saugos priemonę naujasis VW Polo pasiskolins iš klase aukštesnio „pusbrolio” – VW Golf. Tai ir į bazinę komplektaciją įtrauktas avarinis daugybinio susidūrimo stabdys (susidūrimo atveju automatiškai sustabdantis automobilį, kad būtų išvengta pakartotinių smūgių), vairuotojo įspėjimo sistema, situacijos priešais automobilį Front Assist stebėjimo sistema, adaptyvinis tempomatas (ACC) ir kartu su juo veikiantys papildomi pagalbininkai, Rear Assist situacijos už automobilio stebėjimo sistema su galinio vaizdo kamera ir daugelis kitų.

Informacinės technologijos ir pramogos

Naujojo VW Polo prietaisų skydelyje patogiai įkomponuoti visiškai nauji automagnetolų ir navigacinių sistemų valdymo modeliai ir visiems Volkswagen automobiliams būdinga modulinė informacinių pramogų sistema (MIB). Priklausomai nuo komplektacijos, šioje sistemoje bus prieinamos įvairios pažangios funkcijos, pvz., vaizdo ir garso turinio transliacija Bluetooth kanalais, priartėjimo jutiklis (automatiškai išskleidžiantis meniu punktus rankai priartėjus prie jutiklinio ekrano), gestais pagrįstas navigacinių žemėlapių valdymas, išmanus vairuotojo mobiliojo telefono prijungimas prie automobilio antenos.  Visų automagnetolų radijo imtuvai turės galimybę priimti DAB+ standarto skaitmeninio radijo transliacijas. Išmanioji MirrorLink™jungtis suteikia galimybę automobilio jutikliniu ekranu valdyti prijungto išmaniojo telefono atmintyje įdiegtas taikomąsias programėles.

Prekybos pradžia – jau šį pavasarį

Po oficialaus debiuto Ženevos autosalone jau šį pavasarį prasidės masinė naujojo VW Polo prekyba. Pirmiausiai šį mažosios klasės automobilį galės įsigyti Vokietijos vairuotojai. Gamintojas žada, jog nepaisant gausybės patobulinimų ir žymiai gausesnės komplektacijos naujojo modelio kaina nesiskirs nuo pirmtako.

Pasirodęs Vokietijoje VW Polo netrukus atkeliaus ir į kitų Europos šalių rinkas. Antrąjį šių metų pusmetį numatytas naujojo VW Polo šuolis į Afrikos ir Azijos rinkas. Šalia įprastų komplektacijų (Trendline, Comfortline and Highline) bus galima įsigyti unikalių savybių turinčias GTI, BlueGT, CrossPolo ir BlueMotion versijas.

Be to, masinės prekybos pradžios proga, žadama pradžiuginti ir riboto tiražo proginių automobilių versijų mėgėjus. Jiems tikrai patiks prabangiai sukomplektuotas ir linksmais spalvų deriniais papuoštas Polo Fresh.